Share Button

Emmanuelle Chriqui Sari Elbise Fotograflari (1)

Ekşisözlük son 15 yılın Türkiye’deki en başarılı internet girişimlerinden biridir. Biz de takdir ederiz, severiz. Son dönemde ise internet filtreleme ve sansür tartışmaları sırasında fikir özgürlüğünün temsilcisi olması nedeniyle konumu oldukça önemlidir. Ancak bazı yazarların bu platformu goygoycu.com’a ölçüsüz b.k atma mekanı olarak kullanmasına bizim de bir çift sözümüz var.

goygoycu.com‘un varlığını bizden de fazla (!) ciddiye alarak goygoycu.com başlığı açan jack o lantern isimli kullanıcı bakın bizim için ne demiş:

başına iş almamak için sadece yabancı ünlüler hakkında “of buna ne kayılır” , “öf şuna ne gidilir” minvalinde mizah ve nükteden uzak yazılarla bezenmiş başarısız bir egotastic.com taklidi.

Tabii görüşlere ve eleştirilere saygımız var ama egotastic.com okuyup okumadığından bile emin olamadığımız ve goygoycu.com’un 2 yıllık gelişmini muhtemelen takip etmeyen malacı arkadaşa birkaç sözümüz var. Daha sonra Emmanuelle Chriqui ile sizi başbaşa bırakacağım.

* Goygoycu.com alanında Türkiye’de bir ilktir, araştırmadım ama peşinden gelenler olduğunu duyuyorum.
* Goygoycu.com wwtdd.com’dan ilham alınarak kurulmuştur, ama asla bir taklit değildir.
* Goygoycu.com amatör bir girişimdir, profesyonelmiş gibi eleştirmek olsa olsa densizliktir.
* Goygoycu.com amatör bir girişim de olsa, ziyaretçi ve trafik rakamları profesyonel girişimlerinkiyle rekabet edebilecek düzeydedir.
* Goygoycu.com’da belaltı çalıştığımız, ünlülere cinsellikten giydirdiğimiz doğrudur ancak kişisel fikirlerimizi yayınladığımız kendi sitemizde kullandığımız dile kimseye karışamaz.
* Biz istersek olur aga, sen kafanı yorma…
* Ve son olarak, Lise dö sen benuğa’dan mezun olduğunu tahmin ettiğim arkadaşa, Umut Sarıkaya’nın efsane karikatürüyle cevap vermeyi uygun görüyorum, bu ona yeter.