Share Button

Milliyetin Peta Galerisi

Milliyet’in internet sitesinin bizden çalmış olduğu yazılardan daha önce bahsetmiştik. Magazin servisinde çalışan arkadaşlar yine bir bombaya imza attı (nedense link kaldırmışlar :)). Hayvan hakları savunucusu Peta’nın yeni kampanyasında, ABD’li porno yıldızı Sasha Grey’in rol aldığının haberini, daha fazla sayfa gösterimi yapmak adına her zamanki gibi yine alakasız isimlerle süsleyek galeri şeklinde veren Milliyet, bakın haberin altına ne yazdı :

Evcil hayvanların kontrolsüz üremesine karşı olan örgüt, Grey’in fotoğrafı üzerinde, ”Çok fazla sex, kötü bir şey olabilir. Kedi ve köpeklerinizi karıştırdınız mı?” sloganı kullanıldı.

Gerçekten kedi ve köpeklerinizi karıştırdınız mı ? Eğer hala karıştırmadıysanız bir mutfak robotu veya mikser işini görecektir 🙂

Kampanya için kullanılan ilanın orjinalinde şöyle deniyor: To much sex can be a bad thing. Have you cats or dogs sprayed or neutered ? İngilizce’de spay ve neuter kısırlaştırmak anlamına geliyor. Yani aslında burada kedi ve köpeklerınızı kısırlaştırdınız mı diye soruluyor.

Milliyet Magazin servisindeki arkadaşları üstün İngilizce’lerinden dolayı tebrik ediyor, bu yazımızı da itinayla araklamalarını temenni ediyoruz.