Share Button

Aylar öncesinde “Avatar geliyor, gümbür gümbür” demiş ve fragmanlarını ivedi bir şekilde goygoycu.com‘da sizlerle paylaşmıştım. Dönüp bakmadınız bile. Bu ne yaw dediniz. Mavi yaratıklar. Ne oldu? Kurudunuz kaldınız. Okuyucumuz Roxeline‘in dediği gibi “Avatar’a gitmeyeni dövüyorlarmış” durumu oldu. Ben de dayak yememek amacıyla kolları sıvadım ve işlerimin yoğunluğunu nedeniyle gecikmeli olarak beyazperdede bir kilometre taşı olacak bu filmi ancak dün itibariyle izledim.

İzlenimlerim şöyle:

• Aylar öncesinde koparılan yaygara haklıymış. Avatar tam bir görsel şölen, James Cameron boşuna teknolojinin gelişmesini yıllarca beklememiş.
• “Yaygara haklı ama klişelere ne demeli?” diye sorarsanız siz de haklısınız. Malesef görsel şölen zaman zaman klişelere bağlı kalıyor. Örn. Na’Vi klanlarının Yüzüklerin Efendisi’ndeki gibi birleşerek ortak düşmana karşı savaşması gibi.
Sigourney Weaver hala yaşıyormuş?!. 61 yaşına rağmen yıkım yaşanmamış.
• CNN’in haberine gore, Avatar’ı izleyen bazı seyirciler eve gittiklerinde 3 boyutlu o muhteşem dünyanın etkisinden kurtulamayarak intiharı düşünüyormuş. Psikopatlar lütfen Avatar’a sığınmayın, ben kafayı koyduğum gibi uyudum valla!
• Yine de bir kez daha gidilir, gidilmese de DVD’si alınır. O da olmazsa TV’de izlenir diyemeyeceğim, çünkü reklam, dublaj vs. b.ku çıkar.

Bunun şerefine fragmanı bir kez daha izleyelim diyenler buraya baksın.