Share Button

Arakci Milliyet bunu da cal

İnternette en çok okunan online gazetelerden bir tanesi Milliyet. Özellikle anasayfada haberden çok, türlü hatunların resimlerinden oluşan galeriler dikkatinizi çekecektir. Bizim uzun zamandır kıllandığımız şeyse nedense bizim haberlerimizden bazılarının hemen ertesi gün Milliyet’te aynen yer almasıydı.

Bildiğiniz üzere Milliyet’in daha önce de bizden içerik araklama konusunda sabıkası vardı. Ama belki artık bu huylarından vazgeçmişlerdir diye düşünerek ve “belki Milliyet magazin servisi de bizimle aynı siteleri takip ediyordur” diyerekten tepki göstermiyorduk. Ancak bugün Paris Hilton’la ilgili haberi görünce Milliyet tarafından hala sıkı takip edildiğimizden emin olduk.

Bildiğiniz üzere dün Paris Hilton’un sevgilisi Doug Reinhardt’ın başka bir kadınla paparazzilere yakalandığının haberini vermiştim. Ancak yanıldığım bir nokta vardı, Doug ve Paris bir süre önce ayrılmışlardı ve aslında ortalıkta bir yakalanma durumu söz konusu değildi, sadece Doug yeni bir sevgili bulmuştu o kadar. Bunu farkeden dikkatli okurlarımız bizi hemen yazdıkları yorumlarda uyardılar.

Ancak haberi direk olarak doğru kabul edip bugün anasayfasında yer veren birisi vardı : Milliyet ! Haber Miliyet.com.tr’de “Paris Hilton’un uzun süredir birlikte olduğu erkek arkadaşı başka bir kadınla objektiflere takıldı.” şeklinde ana sayfada yer aldı, galeride ise bizim sitemizdeki 6 fotoğraf aynen kullanıldı. Bizim bu fotoğrafları aldığımız yabancı blogda çok daha fazla fotoğraf olduğunu ve bizim bu 6 fotoğrafı özellikle seçtiğimizi de hatırlatalım.

Sözü fazla uzatmayıp bütün gün ekran karşısında bir taraflarını sıvazlarayak bizi okuyan Milliyet Magazin servisi çalışanlarına selam ediyor ve bizi izlemeye devam etmelerini temenni ediyorum.