Share Button

Goygoycunun Haberi Hurriyet Kelebekte

Daha önce Mynet’in bizden arakladığı haberden bahsetmiştik. Bugün Hürriyet Kelebek’i açtığımızda yine benzer bir vakayla karşılaştık. 12 Ekim tarihinde (3 gün önce) Miley Cyrus’un Twitter hesabını kapatmasıyla ilgili bir video yayınlamıştık ve altına Miley’in şarkısından kısa kısa birkaç farklı bölümü seçip, çevirisini yaparak haberi yayınlamıştık. Haberde aynen şöyle yazmıştık :

“İnanabiliyor musunuz? Twitter hesabımı sildim. Yaptığım herşey, attığım her adımı dedikodu siteleri haber yapıyor. Ama artık huzura kavuşuyorum ve bunu (Twitter) terkediyorum. Hoşçakalın.”

Ne tesadüftür ki Hürriyet Kelebek de, Miley’in 1 dakika 45 saniye süren şarkısından, bizim kullandığımız kelimelerin aynısını seçerek 15 Ekim tarihli sayısında haber yaptı.

Haberin bizden kelime kelimesine araklanıp Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden birinde kaynak belirtilmeden yayınlanmasına mı üzülmeliyiz, yoksa artık büyük medya kuruluşlarının da yabancı magazini goygoycu.com’dan takip ettiklerine mi sevinmeliyiz bilemedik…

Yeri gelmişken tekrar belirtelim. Goygoycu.com’da asla çok okunan gazetelerin internet siteleri gibi eski tarihli haberleri önünüze tekrar tekrar ısıtıp koymuyoruz. Gündemi en güvenilir yabancı kaynaklardan takip ediyoruz ve kendi yorumumuzu da katarak en hızlı şekilde size ulaştırıyoruz. Bu sayede küçük bir tırtılken 4 ay gibi kısa bir sürede kelebek haline geldik. Bunun farkında olan diğer Kelebek’ler de işte bu yüzden peşimizden geliyorlar…