Bunu da cal ucankus

Sultanahmet’e gidenler bilir. Köfteci bir aile arasında çekişme sonrası Tarihi Sultanahmet Köftecisi iki farklı isimle faaliyet göstermektedir. Lokantanın duvarında da “Taklitler aslını yaşatır” ifadesi vardır.

Son dönemde gördüklerimiz sonrası bizim aklımıza bu cümle geldi. Goygoycu.com’un başarısı taklitleri de beraberinde getiriyor. Siz benim taklit dediğime bakmayın, birçoğu aslında uzun yıllardır faaliyet gösteren siteler. Ancak konu içeriğe gelince “goygoycu.com” farkı ön plana çıkıyor ve önde gelen siteler de bizden içerik emizlemeye hız veriyor.

Son örneklere bi bakalım:

1) ARAKnafobia trenine yeni katılan isim Uçankuş

En eski magazin sitelerinden Ucankus.com, Vietnam güzellik yarışmasındaki grup seks skandalı haberimizi aynen kopi-peyst yaparak indiragandi yapanlar listesine eklendi.

Güzellik Kraliçelerinin Seks Skandalı konulu haberimizUçankuş ne demiş ?

Son dakika : Milliyet de bizim yazdığımız bu haberi kelimesi kelimesine arakladı. Buyrun burdan yakın. Metni değiştirirlerse diye ekran görüntüsünü almayı da ihtmal etmedik tabi, bunu da çal Milliyet !

2) Hürriyet Gazetesi Magazin Eki Kelebek: (Kelebek sıkı goygoycudur, bilenler bilir)

Leighton Meester GQ konulu haberimizKelebek ne demiş ? Yeni haberimiz ve içinde linkini verdiğimiz eski haberimizi birleştirip servise sunmuşlar.

3) Türkiye’nin en köklü ve en çok ziyaret edilen haber sitesi Milliyet

Harry Potter ot içiyor konulu haberimizMilliyet ne demiş ?

4) Milliyet – Varan 2

Blake Lively’nin karayolu uzunluğundaki bacakları (okurlarımızdan mateja’nın yorumuyla)

Pantolon düşmanı Blake Lively başlıklı haberimizMilliyet ne demiş ?

Milliyet, Kelebek ve Uçankuş… Bakalım sıradaki büyük isim kim olacak…